ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11611462
*
nr 1161 1462
Spegel
49x57
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2018
kl 20:26:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 14:04:06
1
100 kr
12/2 14:56:53
2
200 kr
12/2 19:20:37
1
200 kr
12/2 19:20:37
2
200 kr (Budbetjänt)
12/2 19:21:02
1
250 kr
12/2 19:27:12
2
350 kr
12/2 19:34:28
1
350 kr
12/2 19:34:28
2
350 kr (Budbetjänt)
12/2 19:34:41
1
400 kr
12/2 19:57:24
3
500 kr
12/2 20:08:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1161 1462
Spegel
49x57
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 14:04:06 | 1 | 100 kr |
12/2 14:56:53 | 2 | 200 kr |
12/2 19:20:37 | 1 | 200 kr |
12/2 19:20:37 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/2 19:21:02 | 1 | 250 kr |
12/2 19:27:12 | 2 | 350 kr |
12/2 19:34:28 | 1 | 350 kr |
12/2 19:34:28 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
12/2 19:34:41 | 1 | 400 kr |
12/2 19:57:24 | 3 | 500 kr |
12/2 20:08:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53